Taş Ve Ahşap Ev
Buradasınız: Anasayfa / Hizmetlerimiz
Taş ve Ahşap Ev
Taş ve Ahşap Ev

Taş evler hakkında bilgileri ve merak edilenleri listeledik…

Taş Evler Nerede Yaygın, Taş Evlerin Özellikleri, Taş Evlerin Avantajları ve Dezavantajları, Taş Ev Yapım Teknikleri, Taş Ev Yapımı, Taş Ev Fiyatları ve Taş Ev Maliyet Hesaplaması, Taş Ev için ruhsat gerekir mi? Taş ev ruhsatı nasıl alınır? Taş evlerin bakımı nasıl yapılmalı - taş evlerin bakımı masraflı mı?

Taş Evler Nerede Yaygındır?

Yüzlerce yıldır dünyanın hemen her bölgesinde yaygın olarak rastlanan bir yapı türü olan taş evler, coğrafi bölgenin şartlarına ve ekonomik koşullara göre farklılık göstermekte. Dayanıklı, güçlü ve sağlıklı yapılar olmaları sebebi ile genel olarak sıcak iklim bölgelerinde ısıdan korunma amacı ile tercih edilmişler.

Akdeniz ülkelerinde tercih edilen TAŞ EVLER ülkemizde ise daha çok Ege ve Akdeniz de yaygın. Karadeniz ve İç Anadolu bölgesinde ise daha altı taş üstü ahşap evler bulunuyor.

Taş Evlerin Özellikleri

Taş evleri diğer yapı türlerinden ayıran fark; çok az endüstriyel malzeme kullanılarak yapılması ve diğer yapılara oranla sağlamlığının maksimum seviyede olmasıdır.

Tabi ki sağlamlık; doğru taş seçimi, iyi çizilmiş bir proje ve kaliteli işçilikle doğru orantıda artmakta ve azalmaktadır. Yanlış tekniklerle inşa edilen taş evler oldukça dayanıksız ve tehlikeli olabilir.

Taş Evlerin Avantajları ve Dezavantajları

Yeri doğru seçilmiş ve sağlıklı inşa edilmiş bir taş ev, hemen her türden doğal afete dayanıklıdır ve yalıtımı oldukça iyidir. Bu özellikler taş evleri oldukça avantajlı hale getirmektedir.

Taş evlerin dezavantajları yok denecek kadar azdır. Maliyeti ve işçiliğin zor olması dezavantaj olarak görülse de uzun vadede aslında avantaja dönüşmektedir.

Anahtar teslim ev fiyatları için doğru adrestesiniz.

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın